Okulda öğrendiklerimiz mi ? İş Yerinde öğrendiklerimiz mi?


Bir çok şey iş yerinde öğrenilir okulda öğrendiğin şeylerle iş bulmak zordur…

Evet arkadaşlar bugün ki konumuz başlıktan da anlaşılacağı gibi okulda öğrendiğimiz bilgilerle iş bulabilir miyiz olacak. Hemen size başıma gelen olayı anlatıyım. İş bulma sitesinde iş arıyordum. Ve bir ilana gözüm takıldı başvuru yaptım. İlanda İyi derece de PHP yazılımı bilgisi olan diye madde vardı, bende ders olarak gördüğümüz için başvuru yapmak istedim. Sonra telefonum çaldı arayan başvuruda bulunduğum firmaydı. Bana PHP ‘yi ne kadar bildiğimi sordu. Bende tecrübem yok, okulda öğrendiğim kadar bilgim var dedim. Arayan yetkili eğer PHP de tecrübeli olsaydın hemen işe başlatırdım dedi ve bu söz benim içime oturdu. Hemen dersi veren hocama mail attım. Dedim ki hocam derste öğrendiğimiz PHP sizce yeterli mi? İş başvurularında bana ne kadar yardımcı olur dedim.

mezun olduk gidiyoruz

Hocamın mesajı : 

” Uğurcan,

Çok şey gördünüz diyemem ama en önemli olay database’e bağlanmayı çözdünüz. Bir çok şey iş yerinde öğrenilir okulda öğrendiğin şeylerle iş bulmak zordur. O yüzden sana tavsiyem iyi kötü bir işe ilk etap da girip iş yerinde pişmendir.”

Yani özetleyecek olursak ben mezun oldum, her türlü iş bulurum nasılsa o dersten en yüksek notu aldım. İyi derece de biliyorum demeniz yeterli değil. Önemli olan o konu hakkında iş yerinde pişmeniz …

Okulda öğrendiklerimiz mi ? İş Yerinde öğrendiklerimiz mi?’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s