Hakkımda

Ben Kimim…

Ben Uğurcan Bal 13 Nisan 1992 tarihinde İstanbul – Eminönü’nde doğdum. İstanbul Ticaret Üniversitesi – Meslek Yüksek Okulu / Bilgisayar Programcılığı Bölümünden mezun oldum.

Neden Blog Yazdım?

Blog yazmaya “Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar” dersinin ödevi olduğu için başladım. Ve bu ödev beni içine doğru sürüklemeye başladı. Her gün yeni ve değişik bilgiler paylaşma isteği doğdu içimde,  insanlar tıklayıp yorum yazdıkça ne kadar zevkli bir iş olduğunu anladım.

Neden bitiklerle ilgili bir blog yazdım? Sorusuna cevap verirsem; Çocukluktan beri ilgi alanım olan bir konu olduğu içindir. Çünkü toprakla uğraşmak ve ona hayat vermek bana keyif veriyor. Bende bu yüzden çocukluğumdan bu yana uğraştığım ve öğrendiğim bu konu hakkında blog yazmaya karar verdim. Ve adına da “Merryroses” ismini uygun gördüm. Türkçe karşılığı “Şengüller” demektir. Annemin isminden ve onun çiçeklere olan ilgisinden esinlenerek böyle bir isim koymaya karar verdim.

Bu blog da genellikle yazlığımın bahçesinde ve evimde yetiştirdiğim bitkilerden yararlandım. Aktardığım bilgiler ise büyüklerimden öğrendim bilgiler oldu. Toplamda biri kişisel, diğeri bitkiler hakkında olmak üzere 2 adet bloğum bulunmaktadır.

Projemin Amacı

Blog yazmamın en büyük amacı, bildiğim tüm yararlı bilgileri insanlarla paylaşmak ve başka insanların da bilgisine ulaşarak, sevdiğim bu konu hakkında daha bilgili olmaktır. Diğer bir amacım ise en çok tıklanan bir blog haline gelmektir.

Blogumu yazarken insanları sıkan gereksiz bilgilerden kaçındım. Ziyaretçilerin yorum yapmasını sağlayarak sitede aktif ziyaretçiler oluşturmaya özen gösterdim.

Yazdığım konuları genellikle büyüklerimin tavsiyelerine uyarak yazıyorum. Son olarak blogumu sosyal medya aracılığıyla paylaşmaya önem gösteriyorum. Bu sayede de Dünya’nın dört bir yanından tıklanılmayı sağlıyorum.

Misyon

Bilgilerimi insanlara sunup, insanlığı aydınlatmaktır.

Vizyon

İleride tüm dünya geneline hitap eden bir blog olmaktır.

Bloğumu Tasarlarken

Blogumu tasarlarken en büyük amacım; insanları sıkmamak, gerekli ve yerinde bilgilerden bahsetmek, her gün paylaşımlarda bulunarak daha çok insanın bloğumu ziyaret etmesini sağlamaktır.

Sonuç

Kesinlikle insanların doğru bildiklerini paylaşıp, bunları geliştirmesi gerektiğine inananlardanım. Bunu da blog yazarak yapabilirler. Bundan sonra blog yazmak, ölene dek yapacağım işler arasında yer alacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s